شبکه های اجتماعی

Instagram
WhatsApp
Telegram
سئو سایت وردپرسی قوی

سئو سایت وردپرسی قوی

سئو سایت وردپرسی قوی – تصور کنید صاحب یک رستوران سنتی خوشمزه در همدان یا هرشهری  هستید. اگر کسی بخواهد «رستوران سنتی همدان[بهترین رستوران همدان]» را در Google جستجو کند، مطمئناً می‌خواهید که وب‌سایت وردپرس شما در بالای نتایج جستجو قرار بگیرد، درست است؟ به این ترتیب، افرادی که به دنبال رستوران سنتی همدان هستند، احتمالاً سایت شما را می‌بینند، روی اطلاعات شما کلیک می‌کنند و مشتری می‌شوند (خواه آنلاین باشد یا در فروشگاه).

ساده و خوشبینانه سئو کنید

ظاهر شدن وب سایت شما در بالای صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) چیزی است که اگر مدتی را صرف بهینه سازی موتورهای جستجو کنید می توانید به آن دست پیدا کنید.اکنون دسترسی داشته باشید: 21 افسانه سئو که در سال 2021 باید پشت سر گذاشت.

سئو چیست؟

سئو (بهینه سازی موتور جستجو) فرآیند افزایش ترافیک رایگان و ارگانیک وب سایت شما از طریق بهبود رتبه و دیده شدن شما در موتورهای جستجو مانند گوگل است. محتوای شما به احتمال زیاد برای سوالات خاصی که بهینه سازی کرده اید در بالای SERP ظاهر می شود.اکنون که متوجه شدید سئو چیست، بیایید بیشتر در مورد چرایی اهمیت آن صحبت کنیم.

چرا سئو مهم است؟

وقتی وب‌سایت و محتوای وردپرس خود را بهینه می‌کنید، به احتمال زیاد به افرادی دسترسی پیدا می‌کنید که فعالانه به دنبال اطلاعاتی درباره خدمات و محصولات مرتبط با شما هستند. این کار به صورت ارگانیک انجام می شود، به این معنی که شما به گوگل یا سایر موتورهای جستجو برای قرار دادن محتوای خود در بالای صفحه نتایج پولی پرداخت نمی کنید.

ایجاد محتوای ارگانیک

ایجاد محتوای ارگانیک و رتبه‌بندی نیز مفید است زیرا وب‌سایت و اطلاعات شما برای بازدیدکنندگان قابل اعتمادتر و قابل اعتمادتر به نظر می‌رسند (در مقایسه با تبلیغات پولی واقع در بالای SERP). هرکسی که یک کسب و کار و وب سایت دارد باید به دنبال بهبود سئوی خود باشد زیرا این یک راه ساده و موثر برای افزایش ترافیک و شهرت و همچنین تعداد سرنخ ها، تبدیل ها و موارد دیگر است.

12 راهکار برای بهبود سئوی وردپرس

راهنمای زیر ۱۲ روشی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید سئوی وب سایت وردپرس خود را به شدت بهبود بخشید، ترافیک ارگانیک خود را افزایش دهید و قدرت خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید تا بتوانید بازدیدکنندگان و مشتریان بیشتری را جذب کنید.

1. تنظیمات دید وردپرس خود را بررسی کنید

تنظیمات دید خود را در وردپرس بررسی کنید. این نرم افزار در واقع تنظیماتی دارد که به شما امکان می دهد وب سایت خود را از موتورهای جستجو مخفی کنید. این می تواند هنگام ساخت یا بازسازی سایت شما مفید باشد و نمی خواهید بازدیدکنندگان کار شما را در حال پیشرفت ببینند.این ویژگی در داشبورد وردپرس شما در قسمت «تنظیمات» و «خواندن» یافت می‌شود.

 

تنظیمات دید وردپرس منبع

مجدداً بررسی کنید که به طور تصادفی این ویژگی را روشن نکرده باشید یا پس از تکمیل وب سایت خود آن را روشن نکرده باشید. اگر روشن باشد، سئوی شما کار نخواهد کرد.

2. پیوندهای ثابت خود را تغییر دهید

پیوند دائمی یک URL دائمی یا پیوند به یک پست، صفحه یا وبلاگ خاص در وب سایت شما است. پیوندهای ثابت به وضوح نشان می دهد که پست، صفحه یا وبلاگ شما در واقع چیست (در خود URL) تا بازدیدکنندگان بدانند روی چه چیزی کلیک می کنند. شما باید پیوندهای ثابت خود را تغییر دهید تا نه تنها تجربه کاربر را بهبود ببخشید، بلکه سئوی خود را نیز بهبود ببخشید

نکته مهم پیوندها

موتورهای جستجو برای تعیین اینکه آیا وب سایت شما به برخی از جستارهای جستجو پاسخ دارد یا نه، پیوندهای ثابت را می خوانند.

پیوند ثابت شما در وردپرس

در مورد رستوران سنتی همدان خود، اگر صفحه ای اختصاص داده شده به دستور العمل های مشترک بدون سنتی داشته باشید، پیوند ثابت شما ممکن است چیزی شبیه به این باشد: www.mysite.com/resturant-hamedan.برای اینکه پیوندهای دائمی خود را تغییر دهید تا توضیحات دقیقی از محتوای خود داشته باشید، به داشبورد وردپرس خود بروید، روی “تنظیمات” و سپس “پیوندهای دائمی” کلیک کنید.

  • وردپرس-تنظیمات پیوند دائمی
  • پس از اتمام کار، روی «ذخیره تغییرات» کلیک کنید.

3. از برچسب ها و دسته ها استفاده کنید

برچسب‌ها و دسته‌ها به شما این امکان را می‌دهند که صفحات وب‌سایت و پست‌های وبلاگ خود را به ترتیب در گروه‌های خاص و گسترده جدا کنید. این امر سئوی شما را بهبود می بخشد زیرا به موتورهای جستجو اجازه می دهد ساختار وب سایت شما و محتوای واقعی وب سایت شما را درک کنند.

 

کاررا برای کاربران آسان کنیداز کاربران امتیاز بگیرید

برچسب‌ها و دسته‌ها همچنین تجربه کاربری را بهبود می‌بخشند و به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهند به سرعت محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند و مدیریت تمام محتوای وب‌سایت خود را برای شما آسان‌تر کنند.

برچسب ها در سئو وردپرس

برچسب‌ها مانند کلمات کلیدی هستند که می‌توانید از آنها برای توصیف یک صفحه یا پست خاص استفاده کنید. برای مثال، اگر به وب‌سایت کافه بدون گلوتن شما فکر کنیم، برچسب‌های یکی از صفحات شما ممکن است شامل «کلوچه»، «چای» یا «کوکی» باشد.

 

کلمات کلیدی را از کجا مدیریت کنیم

برای افزودن یک تگ جدید یا مشاهده تگ های فعلی خود، به داشبورد وردپرس خود بروید و روی «پست ها» و «برچسب ها» یا کلمات کلیدی کلیک کنید.در اینجا تگها یا برچسب ها را میتوانید ویرایش کنید یا اینکه مورد جدید ایجاد کنید.شما می توانید برچسب های فعلی یا “افزودن برچسب جدید” را در اینجا مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد برچسب ها، این لیست از نکات را بررسی کنید.

مدیریت دسته بندی ها

دسته ها نحوه گروه بندی گسترده پست ها و صفحات خود هستند. در مورد کافه بدون گلوتن، دسته‌های شما ممکن است شامل «بدون گلوتن»، «کافه» و «آلرژی» باشد.برای ایجاد یک دسته، به “تنظیمات” وردپرس خود بروید و روی “نوشتن” کلیک کنید. در اینجا دسته بندی های فعلی خود و همچنین دکمه «افزودن دسته جدید» را خواهید دید.

 

4. یک افزونه SEO را انتخاب کنید

افزونه های وردپرس عملکرد وبسایت شما را بهبود می بخشدبا افزودن ویژگی‌هایی که با نرم‌افزار استاندارد نیستند. ده ها هزار پلاگین در دسترس هستند که بسیاری از آنها می توانند به شما در بهبود سئو کمک کنند. اگر نمی‌دانید کدام افزونه را می‌خواهید در سایت خود پیاده‌سازی کنید، می‌توانید در کتابخانه افزونه‌های وردپرس گزینه‌های متناسب با نیاز خود را جستجو کنید.

 

بهترین افزونه های سئو وردپرس

افزونه‌های SEO، مانند Yoast SEO، All In One SEO Pack، و SmartCrawl Pro ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهند که به شما در ساخت نقشه‌های سایت XML، پیاده‌سازی برچسب‌ها و دسته‌ها، بهینه‌سازی عناوین و محتوای خود با استفاده از عبارات و کلمات کلیدی، کنترل نان‌های سایت شما کمک می‌کنند. و از پشتیبانی Google Analytics بهره ببرید.سپس می توانید به سادگی افزونه وردپرس انتخابی خود را دانلود و نصب کنید تا فوراً سئوی خود را بهبود ببخشید.

5. از نقشه سایت XML استفاده کنید

نقشه سایت XML یک فایل کد در وب سرور شما است که هر صفحه از وب سایت شما را شامل می شود. نقشه های XML برای کمک به موتورهای جستجو برای یافتن، ارزیابی و رتبه بندی محتوای سایت شما استفاده می شود.مگر اینکه فردی با دانش گسترده کدنویسی باشید و بخواهید به صورت دستی نقشه سایت XML خود را ایجاد کنید، ساده ترین گزینه نصب یک افزونه SEO، مانند Yoast SEO، یا افزونه ای برای ایجاد نقشه های سایت، مانند Google XML Sitemaps است که نقشه های سایت شما را ایجاد می کند، نصب کنید. برای شما به طور خودکار

6. لینک داخلی سایت خود رامدیریت کنید

برای بهبود سئوی سایت خود، باید اعتبار وب سایت خود را افزایش دهید. یکی از روش های اصلی موتورهای جستجو برای تعیین اعتبار سایت شما، میزان پیوند داخلی شما به صفحات، پست ها، وبلاگ ها و سایر مطالب است.

 

پیوند دادن به مطالب وردپرس

برای پیوند دادن به مطالب دیگر، می توانید کلمات موجود در صفحه خود را که می خواهید پیوند را در آن درج کنید برجسته کنید، روی دکمه پیوند در نوار ابزار وردپرس کلیک کنید و URL را که می خواهید به آن پیوند دهید کپی و جایگذاری کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، متوجه خواهید شد که کلمات پیوند داده شده شما آبی شده و حاوی URL است که می خواهید بازدیدکنندگان خود را به آن هدایت کنید.

7. تصاویر خود را بهینه کنید

شما می توانید تقریباً همه چیز را در وب سایت وردپرس خود، از جمله تصاویر خود، بهینه کنید. برای بهینه سازی تصاویر، از Image-Alt-Text استفاده کنید. موتورهای جستجو Image-Alt-Text را می خوانند، که توصیفی از تصاویر شما است، تا سایت شما را رتبه بندی کند و مشخص کند که آیا تصاویر شما اطلاعات مورد جستجو توسط کاربران را دارند یا خیر.

 

قابلیت آلت ایمیج یا متن سئو رویس تصاویر

ساده ترین راه برای افزودن Image-Alt-Text به تصاویر خود از طریق یک افزونه SEO، مانند SEO Optimized Images است. همچنین همیشه می‌توانید فهرست ویژگی‌های افزونه‌های فعلی خود را بخوانید تا مطمئن شوید که به شما اجازه می‌دهند Image-Alt-Text اضافه کنید.مهم نیست که کدام افزونه را نصب می کنید، ناحیه ای که Image-Alt-Text خود را در آن وارد می کنید چیزی شبیه به این خواهد بود:insert-image-alt-text

نحوه نوشتن متن جایگزین تصویر

شما باید توضیحات خود را در بخش «متن جایگزین» وارد کنید. هنگامی که Image-Alt-Text را اضافه می کنید و توضیحاتی دارید که چندین کلمه طولانی دارد، از خط تیره برای جدا کردن کلمات استفاده کنید. این به موتورهای جستجو می گوید که شما چندین کلمه مختلف را می نویسید.

 

مثال برای متن جایگزین

برای مثال، اگر تصویری از افزونه فرم‌ساز تماس وردپرس HubSpot را توضیح می‌دهید، Image-Alt-Text شما باید چیزی شبیه این باشد: «WordPress-Contact-Form-Builder»، نه «WordPressContactFormBuilder» یا «WordPress_Contact_Form_Builder». اگر این کار را انجام دهید، وردپرس توضیحات شما را به صورت یک کلمه می خواند.

8. از SSL استفاده کنید

SSL یا لایه سوکت ایمن یک فناوری امنیتی استاندارد است که پیوند رمزگذاری شده بین سرور و مرورگر را مدیریت می کند. SSL نحوه ایمن ماندن اطلاعات به اشتراک گذاشته شده بین وب سایت و بازدیدکنندگان است.به عنوان مثال، اگر شخصی فرم سفارش شما را تکمیل کند و تمام اطلاعات کارت اعتباری خود را فهرست کند، SSL نحوه اطمینان کسب و کارها از عدم رهگیری اطلاعات توسط یک هکر در طول مسیر است.

 

ssl . seo را بهبود می بخشد

SSL SEO را بهبود می بخشد زیرا موتورهای جستجو مانند Google هنگام تعیین رتبه وب سایت به دنبال اتصالات “ایمن و رمزگذاری شده” هستند. بنابراین، اگر دو سایت یکسان وجود داشت اما یکی دارای SSL بود و یکی نداشت، گوگل به احتمال زیاد سایت را با SSL رتبه بندی می کرد.

 

قابلیت خودکار seo وردپرس

این روزها WordPress.com به طور خودکار SSL را به سایت شما اضافه می کند بنابراین نیازی به انجام دستی کاری ندارید. اگر نوع دیگری از حساب دارید، مانند یک سایت WordPress.org که از شما می‌خواهد تمام امنیت وب‌سایت خود را به صورت جداگانه مراقبت کنید، می‌توانید یک افزونه SSL مانند Real Simple SSL را نصب کنید.

9. از لینک های خارجی Nofollow استفاده کنید

هنگامی که به صورت داخلی به صفحات سایت خود لینک می دهید، به خود اختیار می دهید. وقتی به منابع یا سایر محتوای خود پیوند خارجی می‌دهید که فکر می‌کنید بازدیدکنندگان شما باید بخوانند یا تجربه کنند، به آنها کمک می‌کنید تا قدرت کسب کنند یا به آن وب‌سایت‌ها «آب پیوند» می‌دهید. بنابراین می توانید بگویید که پیوند خارجی برای سئوی شما چیز خوبی است، اما سئوی صفحاتی را که در وب سایت خود ذکر می کنید نیز بهبود می بخشد.

 

 

 

5/5 - (37 امتیاز)
سوالات همدانیها درباره سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed